Jak nahradit barvu v programu Adobe Photoshop

Funkce Nahradit barvu v aplikaci Adobe Photoshop CC nabízí zajímavé kreativní efekty tím, že umožňuje rychlou a efektivní výměnu jedné barvy za druhou. Vytváří masku pomocí vybraných barev a poté nahradí tyto barvy jinými, které určíte. Můžete upravit odstín, sytost a světlost maskovaných barev.

Máte zájem zkusit to na našem příkladu? Stáhněte si fotografii přímo zde.

Krok 1

Začněte tím, že přejdete na Obraz > Přizpůsobení > Nahradit barvu… 
Zobrazí se dialogové okno pro nahrazení barvy.

Krok 2

Zvolte Výběr nebo Obraz:

  • Výběr: Zobrazí masku v okně náhledu. Maskovaná oblast je černá, poloprůhledné oblasti jsou v odstínech šedé a nemaskované oblasti jsou bílé.
  • Obraz: Zobrazuje celý obrázek v okně náhledu. Při zvětšení původního obrázku, například pro jednodušší výběr barev, uvidíte v náhledu stále celý obrázek.

Krok 3

Klikněte na barvu, kterou chcete vybrat. Můžete kliknout na barvu v samotném obrázku nebo v okně náhledu.

Krok 4

Použijte nástroj Kapátko(+) nebo stiskněte klávesu Shift a kliknutím vyberte další barvy. 
Nástrojem Kapátko(-) nebo stiskem klávesy Alt (pro Mac klávesa Option) a kliknutím barvy odeberete.

Krok 5

Posuvník Neurčitost slouží pro upřesnění vybraných barev. Přidává nebo odebírá barvy na základě hodnot tolerance.

  •  Pokud váš výběr stále neodpovídá vašim představám vyzkoušejte volbu Lokalizované seskupení barev, která vám pomůže získat čistší a přesnější výběr. Tato možnost je obzvláště užitečná, pokud se barva, kterou se pokoušíte vybrat, trochu liší.

Krok 6

Nastavte posuvníky odstínu, sytosti a světlosti na vámi požadovanou hodnotu. Změny barev uvidíte v okamžitém náhledu.

Krok 7

Pokud jste spokojeni s výsledkem, klikněte na OK a potvrďte změny.

Jak vidíte práce s funkcí Nahradit barvu je ve Photoshopu opravdu jednoduchá a efektivní a její použití přináší další možnosti pro vaši kreativitu.

Pokud byste se rádi naučili víc o práci s programem Adobe Photoshop, přijďte na náš kurz Photoshopu, díky kterému získáte praktické informace o tvorbě reklam a bannerů.

10. 3. 2019

O mně

František Mlčůch

František Mlčůch

Jsem grafik, webdesigner a lektor. Pro společnost primakurzy.cz pravidelně pořádám kurzy zaměřené na tvorbu webových stránek a kurz Photoshop.

Pro své klienty vytvářím bannerové reklamy, grafické materiály a webové stránky

 

Divi sleva 20

Další návody

Jak odstranit pozadí ve Photoshopu

Jak odstranit pozadí ve Photoshopu

Photoshop nabízí mnoho různých technik pro odstranění pozadí z obrázku. Pro jednoduché pozadí lze pomocí standardního nástroje Kouzelná hůlka vybrat a odstranit pozadí. Pro složitější pozadí můžete použít nástroj Mazání pozadí. Nástroj Mazání pozadí vybere barvu ze...

Jak změnit pozadí ve Photoshopu

Jak změnit pozadí ve Photoshopu

Chcete změnit pozadí fotky ve Photoshopu? Možná byste rádi vyměnili zataženou oblohu za krásný slunečný den? Nebo chcete přidat jednobarevné pozadí k vaší fotce do životopisu? Pokud je to tak, v následujícím návodu zjistíte, že je to vlastně docela jednoduché. ...

Jak ve Photoshopu udělat černobílou fotku

Jak ve Photoshopu udělat černobílou fotku

V tomto návodu si ukážeme, jak změnit barevnou fotografii na černobílou. Převedení barevného obrázku na dobrou černobílou fotografii může být mnohem záludnější, než si myslíte. Nemůžete očekávat fantastické výsledky jednoduchým odstraněním barvy z fotografie....