Jak nahradit barvu v programu Adobe Photoshop

Autor F.mlcuch

10. 3. 2019

Funkce Nahradit barvu v aplikaci Adobe Photoshop CC nabízí zajímavé kreativní efekty tím, že umožňuje rychlou a efektivní výměnu jedné barvy za druhou. Vytváří masku pomocí vybraných barev a poté nahradí tyto barvy jinými, které určíte. Můžete upravit odstín, sytost a světlost maskovaných barev.

Krok 1

Začněte tím, že přejdete na Obraz > Přizpůsobení > Nahradit barvu… 
Zobrazí se dialogové okno pro nahrazení barvy.

 

Krok 2

Zvolte Výběr nebo Obraz:

  •  Výběr: Zobrazí masku v okně náhledu. Maskovaná oblast je černá, poloprůhledné oblasti jsou v odstínech šedé a nemaskované oblasti jsou bílé.
  • Obraz: Zobrazuje celý obrázek v okně náhledu. Při zvětšení původního obrázku, například pro jednodušší výběr barev, uvidíte v náhledu stále celý obrázek.

Krok 3

Klikněte na barvu, kterou chcete vybrat. Můžete kliknout na barvu v samotném obrázku nebo v okně náhledu.

Krok 4

Použijte nástroj Kapátko(+) nebo stiskněte klávesu Shift a kliknutím vyberte další barvy. 
Nástrojem Kapátko(-) nebo stiskem klávesy Alt (pro Mac klávesa Option) a kliknutím barvy odeberete.

Krok 5

Posuvník Neurčitost slouží pro upřesnění vybraných barev. Přidává nebo odebírá barvy na základě hodnot tolerance.

  •  Pokud váš výběr stále neodpovídá vašim představám vyzkoušejte volbu Lokalizované seskupení barev, která vám pomůže získat čistší a přesnější výběr. Tato možnost je obzvláště užitečná, pokud se barva, kterou se pokoušíte vybrat, trochu liší.

Krok 6

Nastavte posuvníky odstínu, sytosti a světlosti na vámi požadovanou hodnotu. Změny barev uvidíte v okamžitém náhledu.

Krok 7

Pokud jste spokojeni s výsledkem, klikněte na OK a potvrďte změny.

 

Jak vidíte práce s funkcí Nahradi barvu je opravdu jednoduchá a efektivní a její použití přináší další možnosti pro vaši kreativitu.

Pokud byste se rádi naučili víc o práci s programem Adobe Photoshop, přijďte na náš kurz Photoshopu, díky kterému získáte praktické informace o tvorbě reklam a bannerů.

Máte zájem zkusit to na našem příkladu? Stáhněte si fotografii přímo zde

 

Další návody

Jak změnit pozadí ve Photoshopu

Jak změnit pozadí ve Photoshopu

Jak změnit pozadí ve Photoshopu Chcete změnit pozadí fotky ve Photoshopu? Možná byste rádi vyměnili zataženou oblohu za krásný slunečný den? Nebo chcete přidat jednobarevné pozadí k vaší fotce do životopisu? Pokud je to tak, v následujícím návodu zjistíte, že je to...

Jak pracovat ve WordPressu

Jak pracovat ve WordPressu

Jak pracovat ve Wordpressu   V předchozím článku jsme si ukázali, jak nainstalovat Wordpress na nejznámější české hostingové služby. A co dál? Projdeme si krok za krokem jednotlivé možnosti na vašem novém webu postaveném na redakčním systému WordPress. Dozvíte...

Jak vytvořit web ve WordPressu

Jak vytvořit web ve WordPressu

Jak vytvořit web ve Wordpressu WordPress je známý jako nejoblíbenější blogovací platforma a systém pro správu obsahu. Noví uživatelé jsou často překvapeni, když jim říkám, že WordPress je známý také díky snadné instalaci. Všechny kvalitní  webhostingové společnosti...