Jak změnit pozadí ve Photoshopu

Chcete změnit pozadí fotky ve Photoshopu? Možná byste rádi vyměnili zataženou oblohu za krásný slunečný den? Nebo chcete přidat jednobarevné pozadí k vaší fotce do životopisu? Pokud je to tak, v následujícím návodu zjistíte, že je to vlastně docela jednoduché. 

Možnost změnit pozadí obrázku je jedna z nejlepších funkcí Photoshopu. V posledním návodu jsme si ukázali Jak odstranit pozadí obrázku. Dnes si ukážeme jak přidat do obrázku vlastní pozadí a jak sladit barvy z různých obrázků. Použijeme oříznutý obrázek z posledního návodu a přidáme k němu nový obrázek pozadí.

1. Vyberte nové pozadí

Otevřete si ve Photoshopu obrázek s novým pozadím, můžete použít například tento:

2. Vložte obrázek s popředím

V tomto případě to bude obrázek z návodu Jak odstranit obrázek pozadí. Vrstva obrázku by měla být nad obrázkem pozadí.

Pokud to bude nutné, můžete použít nástroj pro Přesun a umístit obrázek pozadí, tak aby vám to vyhovovalo. Stisknutím klávesové zkratky CTRL+T se zobrazí transformační body, díky kterým můžete změnit velikost obrázku. Pokud se vám při změně velikosti mění i poměr stran, je nutné stisknout klávesu SHIFT..

3. Sladění barev

Už teď by měl výsledek vypadat docela uspokojivě. Posledním krokem je úprava barev v popředí takovým způsobem, aby se shodovala s novým obrázkem pozadí.

Vyberte vrstvu popředí a přejděte na Obraz > Přizpůsobení > Srovnat barvy. Pokud tato možnost nejde vybrat, musíte rastrovat vrstvu popředí. To uděláte tak, že kliknete v panelu Vrstvy na vrstvu popředí pravým tlačítkem myši a vyberete možnost Rastrovat vrstu

V nově otevřeném okně vyberte zdrojový soubor a vrstvu, podle které se bude barva přizpůsobovat.

Nyní zatrhněte možnost neutralizovat, která upraví výrazné barevné odchylky. Pomocí posuvníků v poli Volby obrazu nastavíte barevnost vrstvy popředí, tak aby získala odpovídající barevný nádech. Použitím přepínače Náhled můžete porovnat stav před a po úpravě.

4. Uložení

Pokud jste se svým výsledkem spokojeni, klikněte na OK. Váš soubor můžete uložit ve formátu PSD, který zachová všechny informace o vrstvách. Díky tomu, můžete obrázek kdykoliv znovu upravit. 

Abyste mohli váš obrázek sdílet budete jej muset uložit v jiném souboru. Stačí přejít na Soubor > Uložit jako… a vybrat možnost Jpeg.

Pokud Vás zajímá další práce s Photoshopem a chtěli byste se naučit, jak využívat tento skvělý program pro marketingové účely, tak vás zvu na můj třídenní  kurz Photoshopu. Naučíte se vše od základů až po pokročilé funkce v tomto fantastickém grafickém nástroji. 

9. 8. 2019

O mně

František Mlčůch

František Mlčůch

Jsem grafik, webdesigner a lektor. Pro společnost primakurzy.cz pravidelně pořádám kurzy zaměřené na tvorbu webových stránek a kurz Photoshop.

Pro své klienty vytvářím bannerové reklamy, grafické materiály a webové stránky

 

Další návody

Jak ve Photoshopu vložit obrázek do obrázku

Jak ve Photoshopu vložit obrázek do obrázku

Vložení obrázku do obrázku v programu Photoshop může být užitečné pro mnoho účelů, jako například pro tvorbu koláží nebo pro vložení loga do obrázku. Tento proces je snadno proveditelný pomocí několika jednoduchých kroků. Otevřete oba obrázky, které chcete použít, ve...

Jak odstranit pozadí ve Photoshopu

Jak odstranit pozadí ve Photoshopu

Photoshop nabízí mnoho různých technik pro odstranění pozadí z obrázku. Pro jednoduché pozadí lze pomocí standardního nástroje Kouzelná hůlka vybrat a odstranit pozadí. Pro složitější pozadí můžete použít nástroj Mazání pozadí. Nástroj Mazání pozadí vybere barvu ze...

Jak ve Photoshopu udělat černobílou fotku

Jak ve Photoshopu udělat černobílou fotku

V tomto návodu si ukážeme, jak změnit barevnou fotografii na černobílou. Převedení barevného obrázku na dobrou černobílou fotografii může být mnohem záludnější, než si myslíte. Nemůžete očekávat fantastické výsledky jednoduchým odstraněním barvy z fotografie....