Jak změnit pozadí ve Photoshopu

Autor F.mlcuch

9. 8. 2019

Chcete změnit pozadí fotky ve Photoshopu? Možná byste rádi vyměnili zataženou oblohu za krásný slunečný den? Nebo chcete přidat jednobarevné pozadí k vaší fotce do životopisu? Pokud je to tak, v následujícím návodu zjistíte, že je to vlastně docela jednoduché. 

Možnost změnit pozadí obrázku je jedna z nejlepších funkcí Photoshopu. V posledním návodu jsme si ukázali Jak odstranit pozadí obrázku. Dnes si ukážeme jak přidat do obrázku vlastní pozadí a jak sladit barvy z různých obrázků. Použijeme oříznutý obrázek z posledního návodu a přidáme k němu nový obrázek pozadí.

1. Vyberte nové pozadí

Otevřete si ve Photoshopu obrázek s novým pozadím, můžete použít například tento:

 

 

2. Vložte obrázek s popředím

V tomto případě to bude obrázek z návodu Jak odstranit obrázek pozadí. Vrstva obrázku by měla být nad obrázkem pozadí.

 

Pokud to bude nutné, můžete použít nástroj pro Přesun a umístit obrázek pozadí, tak aby vám to vyhovovalo. Stisknutím klávesové zkratky CTRL+T se zobrazí transformační body, díky kterým můžete změnit velikost obrázku. Pokud se vám při změně velikosti mění i poměr stran, je nutné stisknout klávesu SHIFT..

 

3. Sladění barev

Už teď by měl výsledek vypadat docela uspokojivě. Posledním krokem je úprava barev v popředí takovým způsobem, aby se shodovala s novým obrázkem pozadí.

Vyberte vrstvu popředí a přejděte na Obraz > Přizpůsobení > Srovnat barvy. Pokud tato možnost nejde vybrat, musíte rastrovat vrstvu popředí. To uděláte tak, že kliknete v panelu Vrstvy na vrstvu popředí pravým tlačítkem myši a vyberete možnost Rastrovat vrstu

V nově otevřeném okně vyberte zdrojový soubor a vrstvu, podle které se bude barva přizpůsobovat.

 

Nyní zatrhněte možnost neutralizovat, která upraví výrazné barevné odchylky. Pomocí posuvníků v poli Volby obrazu nastavíte barevnost vrstvy popředí, tak aby získala odpovídající barevný nádech. Použitím přepínače Náhled můžete porovnat stav před a po úpravě.

4. Uložení

Pokud jste se svým výsledkem spokojeni, klikněte na OK. Váš soubor můžete uložit ve formátu PSD, který zachová všechny informace o vrstvách. Díky tomu, můžete obrázek kdykoliv znovu upravit. 

Abyste mohli váš obrázek sdílet budete jej muset uložit v jiném souboru. Stačí přejít na Soubor > Uložit jako… a vybrat možnost Jpeg.

Pokud Vás zajímá další práce s Photoshopem a chtěli byste se naučit, jak využívat tento skvělý program pro marketingové účely, tak vás zvu na můj třídenní  kurz Photoshopu. Naučíte se vše od základů až po pokročilé funkce v tomto fantastickém grafickém nástroji. 

Další návody

Jak pracovat ve WordPressu

Jak pracovat ve WordPressu

Jak pracovat ve Wordpressu   V předchozím článku jsme si ukázali, jak nainstalovat Wordpress na nejznámější české hostingové služby. A co dál? Projdeme si krok za krokem jednotlivé možnosti na vašem novém webu postaveném na redakčním systému WordPress. Dozvíte...

Jak vytvořit web ve WordPressu

Jak vytvořit web ve WordPressu

Jak vytvořit web ve Wordpressu WordPress je známý jako nejoblíbenější blogovací platforma a systém pro správu obsahu. Noví uživatelé jsou často překvapeni, když jim říkám, že WordPress je známý také díky snadné instalaci. Všechny kvalitní  webhostingové společnosti...

Jak ve Photoshopu udělat černobílou fotku

Jak ve Photoshopu udělat černobílou fotku

Jak ve Photoshopu udělat černobílou fotku V tomto návodu si ukážeme, jak změnit barevnou fotografii na černobílou. Převedení barevného obrázku na dobrou černobílou fotografii může být mnohem záludnější, než si myslíte. Nemůžete očekávat fantastické výsledky...