Jak ve Photoshopu udělat černobílou fotku

Autor F.mlcuch

10. 3. 2019

V tomto návodu si ukážeme, jak změnit barevnou fotografii na černobílou.

Převedení barevného obrázku na dobrou černobílou fotografii může být mnohem záludnější, než si myslíte. Nemůžete očekávat fantastické výsledky jednoduchým odstraněním barvy z fotografie. Desaturování barev bez jejich úpravy může způsobit, že vaše fotografie bude vypadat ploše a nudně.

Tento návod vás naučí jednoduchý způsob, díky kterému můžete upravit konkrétní tonalitu a kontrast jednotlivých barev. To vám umožní rychlý převod barevného obrázku na krásnou černobílou fotografii.

Skvělé na tom je, že tyto metody jsou nedestruktivní, takže se můžete kdykoliv vrátit a provést změny.

Budeme pracovat s touto fotografií. Můžete si ji stáhnout a upravit nebo můžete použít jakoukoliv jinou.

cbf-original-fotka

 

1.Krok

Začneme vytvořením Vrstvy úprav, kterou najdeme pod označením Černá a bílá…

cbf-krok1-min

 

2.Krok

Vrstva označená jako Černobílý 1  odstraní barvy z našeho obrázku. V panelu Vlastnosti uvidíte šest posuvníků: Červený, Žlutý, Zelený, Azurový, Modrý a Purpurový.

Tyto posuvníky ovládají jas odstínů šedi u odpovídajících barev.

cbf-krok2-min

 

Pokud například přesuneme posuvník červené barvy doleva, ztmaví se pixely obsahující odstíny červené barvy.

cbf-krok3-min

 

Pomocí posuvníků můžete vytvořit lepší kontrast a tonalitu ve vaší fotografii.

3.Krok

Chcete-li upravit konkrétní barvu vaší fotografie, můžete zvolit Nástroj pro úpravu obrazu, který se nachází v levé horní části panelu vlastností.

 

cbf-krok4-min

 

Pouhým kliknutím na barvu přímo v obrázku a následným táhnutím upravíte výsledný odstín. Přetažením doleva se odstín ztmaví, zatímco přetažením doprava bude odstín jasnější.

cbf-krok5

 

Teď je řada na vás!

Tímto způsobem snadno převedete barevnou fotografii na černobílou. Vyzkoušejte to sami! A pokud něco vytvoříte pomocí tohoto návodu, můžete své výsledky sdílet na Instagram s hashtagem #primakurzy.

Líbil se vám tento návod a chcete se dozvědět, jak využít vaši upravenou fotografii pro marketingové účely? Přihlašte se do mého školení Photoshopu v Praze, ve kterém si ukážeme tvorbu bannerů pro Facebook, Instagram a ostatní marketingové kanály.

 

Další návody

Jak změnit pozadí ve Photoshopu

Jak změnit pozadí ve Photoshopu

Jak změnit pozadí ve Photoshopu Chcete změnit pozadí fotky ve Photoshopu? Možná byste rádi vyměnili zataženou oblohu za krásný slunečný den? Nebo chcete přidat jednobarevné pozadí k vaší fotce do životopisu? Pokud je to tak, v následujícím návodu zjistíte, že je to...

Jak pracovat ve WordPressu

Jak pracovat ve WordPressu

Jak pracovat ve Wordpressu   V předchozím článku jsme si ukázali, jak nainstalovat Wordpress na nejznámější české hostingové služby. A co dál? Projdeme si krok za krokem jednotlivé možnosti na vašem novém webu postaveném na redakčním systému WordPress. Dozvíte...

Jak vytvořit web ve WordPressu

Jak vytvořit web ve WordPressu

Jak vytvořit web ve Wordpressu WordPress je známý jako nejoblíbenější blogovací platforma a systém pro správu obsahu. Noví uživatelé jsou často překvapeni, když jim říkám, že WordPress je známý také díky snadné instalaci. Všechny kvalitní  webhostingové společnosti...