DIVI – ultimátní nástroj pro tvorbu webu

Divi šablona dostává WordPress na úplně novou úroveň. Díky neuvěřitelně pokročilé technologii umožňuje vytvářet webové stránky přímo ve vizuálním prostředí. 

Divi šablona je víc, než jen šablona WordPressu, jedná se o zcela novou platformu pro vytváření webových stránek, která nahrazuje standardní WordPress editor mimořádně kvalitním vizuálním editorem. Tuto šablonu mohou využívat nejen profesionálové, ale snadno si ji osvojí i nováčci. Díky snadnému použití můžete rychle vytvářet úžasný design. To co se muselo dříve složitě programovat, nyní zvládnete na pár kliknutí. Díky tomu ušetříte čas, který můžete věnovat vytváření kvalitnějšího obsahu, který bude pro návštěvníky webu přínosem. 

DIVI 4.0

Vývoj Divi jde neustále dopředu a 17. října 2019 byla  představena nová verze DIVI s pořadovým číslem 4.0.

Divi přestává být pouze editorem stránek. V nové verzi si můžete dopřát kompletní změnu WordPressu. Úplně nový editor šablon převzal možnosti Divi Page Builderu a rozšířil je do všech oblastí, což vám umožní vytvářet vlastní záhlaví, zápatí, stránky kategorií, šablony produktů, šablony příspěvků na blogu, editovat stránky 404 mnoho dalšího.

Představení editoru šablon – Divi Theme Builder

Divi Theme Builder je plně vybavený systém pro tvorbu celých šablon na webových stránkách, který vám umožňuje změnit jakoukoliv jejich část, včetně záhlaví, zápatí, šablon příspěvků, šablon kategorií a dalších. Každá šablona Divi Builderu se skládá z vlastního rozložení záhlaví, zápatí a obsahu. Tyto tři oblasti lze sestavit a přizpůsobit pomocí Divi Builderu a jeho celé sady modulů a to dokonce s použitím dynamických obsahů.

Úpravy bez omezení

Pokud vytvoříte novou šablonu pomocí Theme Builderu, můžete tento vlastní design přiřadit konkrétním částem vašeho webu. Můžete například vytvořit šablonu přiřazenou k příspěvkům blogu a použít ji k vytvoření nové vlastní struktury a designu pro vaše příspěvky na blogu. Po přiřazení šablony se aktualizuje každý blogový příspěvek na vašem webu. Můžete vytvořit novou šablonu pomocí Theme Builderu  a přiřadit ji ke svým stránkám kategorií nebo můžete vytvořit globální webovou šablonu, která upraví záhlaví a zápatí na celém webu.

Vyladíte i malé detaily

Theme Builder lze použít k přizpůsobení kterékoli části vašeho webu. Můžete měnit celé oblasti svého webu, například na celé typy příspěvků a archivy, nebo můžete zacílit na konkrétní místa, jako jsou jednotlivé příspěvky, stránky a kategorie. Každá oblast může mít vlastní rozložení záhlaví, zápatí a obsahu.

Import a Export balíčků

Šablony lze také importovat a exportovat, včetně všech rozložení záhlaví, zápatí a obsahu. Theme Builder dokáže vytvořit kompletní balíček webových stránek, který bude obsahovat celý design. Balíčky Theme Builderu odstraňují potřebu podřízených motivů a umožňují vám vytvářet předdefinované šablony motivů, které lze použít na jakémkoli webu.

Vlastní záhlaví a zápatí

Pomocí DIVI můžete vytvořit vlastní záhlaví a zápatí pro jakoukoli část vašeho webu. Už se nemusíte omezovat pouze na standardní záhlaví Divi, ale máte úplnou kontrolu nad záhlavím vašeho webu pomocí nástroje Divi Builder a jeho mnoha modulů. Tato aktualizace také přináší vylepšení modulu Menu, což vám poskytne více možností rozvržení, větší kontrolu nad jeho prvky a samozřejmě úplnou kontrolu nad jeho designem. Můžete si vytvořit globální záhlaví webu, které ovlivní celý váš web, a také můžete vytvořit vlastní záhlaví a zápatí pro každou jednotlivou část vašeho webu.

Šablony příspěvků a produktů na celém webu

Theme Builder také umožňuje vytvářet vlastní šablony pro obsah, které mění výchozí strukturu vašich příspěvků, produktů nebo jakéhokoli jiného typu příspěvku na vašem webu. Místo úpravy jednotlivých příspěvků a produktů můžete použít Theme Builder k vytvoření šablony pro celý web.

Vlastní stránky kategorií

Nyní máte úplnou kontrolu nad návrhy kategorií svých webových stránek a pomocí modulu Blog a jeho mnoha nastavení můžete upravit tyto stránky jak budete chtít

A mnoho dalšího…

Můžete dělat ještě mnohem víc, než jen vytvářet šablony kategorií, produktů nebo příspěvků. Můžete si vytvořit vlastní šablony pro cokoli. Výsledky vyhledávání, archivy, tagy, stránky 404 a další. Krása Divi nyní spočívá v tom, že nejste omezeni na používání základní struktury Divi šablon, ale místo toho ji můžete sami vytvořit.

Moduly WooCommerce jsou lepší než kdy předtím

Při použití Theme Builderu získají moduly WooCommerce zcela nový význam. Dříve jste museli každou stránku produktu tvořit zvlášť, ale nyní můžete vytvořit šablonu produktu pro celý web. Jediná šablona produktové stránky řídí design všech vašich produktů najednou!

Když vytvoříte šablonu produktu pro celý web pomocí Theme Builder, není nutné přizpůsobovat jednotlivé stránky produktu. Jednoduše zadejte informace o produktu, jako je jeho cena, popis a obrázky, do WooCommerce a vaše šablona produktu se automaticky vyplní.

DIVI 4.0 je přelomové

DIVI přichází s obrovskými změnami. Díky novému Theme Builderu můžete měnit obsah celých stránek najednou. Odpadají tak složité úpravy jednotlivých kategorií a stránek produktů. Můžete vytvářet kompletní témata a to vše ve vizuálním prostředí, které je na trhu modulárních šablon jedinečné. 

Prozkoumejte možnosti

na webových stránkách šablony Divi najdete několik ukázkových demoverzí. Prozkoumejte je sami.

18. 10. 2019

O mně

František Mlčůch

František Mlčůch

Jsem grafik, webdesigner a lektor. Pro společnost primakurzy.cz pravidelně pořádám kurzy zaměřené na tvorbu webových stránek a kurz Photoshop.

Pro své klienty vytvářím bannerové reklamy, grafické materiály a webové stránky

 

Další návody

Co je webdesign a proč je důležitý

Co je webdesign a proč je důležitý

Webdesign je obor, který se týká tvorby webových stránek. Je to velmi žádaný obor, protože v dnešní době je internet stále důležitější pro podnikání i pro osobní život. Tvorba webových stránek je klíčová pro prezentaci firem a pro online prodej. Perspektivy a...

20 otázek, které vám pomohou vytvořit webové stránky

20 otázek, které vám pomohou vytvořit webové stránky

Bylo by skvělé, kdyby za vámi klient přišel se všemi informacemi a úhledně uspořádaným obsahem, který by stačilo vzít a jednoduše přidat do jeho webových stránek. Bohužel se to nestává a někteří klienti předpokládají, že tohle všechno uděláte za ně. V tomto příspěvku...

Oprava menu v Divi

Oprava menu v Divi

Pokud vytváříte menu v Divi pomocí Tvůrce motivů, zřejmě narazíte na pár nedostatků. Může se vám rozhodit jeho vzhled na menších obrazovkách nebo zjistíte, že se vám část obsahu skryje pod vytvořeným menu. Zde je pár nápadů, které vám můžou pomoct. Přidání horní...

Webové stránky na míru!

Specializuji se na řešení výzev souvisejících s tvorbou webových stránek – od originálních designových konceptů po efektivní SEO optimalizaci. Zajistím tvorbu kvalitního obsahu. I při omezeném rozpočtu vždy nabídnu specializovaná řešení, která budou respektovat vaše finanční možnosti.