DIVI a 6 nových šablon pro váš blog

Společnost Elegant Themes nedávno vydala Divi 4.0, která obsahuje Tvůrce motivů, který vám umožní vytvářet šablony pro jakoukoli z vašich stránek nebo typ příspěvků.

Nejen, že můžete vytvořit vlastní záhlaví a zápatí, ale můžete vytvořit vlastní šablonu pro příspěvky blogu. Už nemusíte editovat každý příspěvek zvlášť. Stačí jednou vytvořit šablonu v Tvůrci motivů a každý příspěvek, který potom vytvoříte ve vestavěném editoru WordPress se naformátuje, podle vytvořené šablony.

V tomto článku si ukážeme, jak přidat předem vytvořenou šablonu Tvůrce motivů, která bude použita na každý příspěvek blogu na vašem webu.

Moduly pro příspěvek blogu

Jediným prvkem, který musí obsahovat vaše šablona příspěvku je modul Odeslat obsah (Post Content modul). Je to modul, který zobrazí obsah vašeho příspěvku.

Poté můžete sestavit zbytek šablony přidáním dalších prvků kolem modulu Odeslat obsah (Post Content).

Kromě modulu, který zobrazí obsah vašeho příspěvku můžete použít libovolnou kombinaci dalších prvků. Vzhledem k špatnému překladu DIVI se budu snažit uvádět anglický název i špatně přeložený český text:

 • Titulek příspěvku (Post Title) – lze přidat pomocí modulu Titulek příspěvku nebo použitím dynamického obsahu v kterémkoliv modulu, který obsahuje textovou část
 • Obrázek příspěvku – je možné přidat pomocí modulu Titulek příspěvku nebo použitím dynamického obsahu v modulu, který umožňuje přidat obrázek.
 • Výpis příspěvku – je možné přidat pomocí dynamického obsahu v modulu, který obsahuje textovou část. Dynamický obsah se jmenuje Pošta Výňatek (Post Excerpt)
 • Datum zveřejnění příspěvku – je možné přidat pomocí dynamického obsahu v modulu, který obsahuje textovou část. Dynamický obsah se jmenuje Pošta Datum Zveřejnění (Post Publish Date)
 • Počet komentářů – je možné přidat pomocí dynamického obsahu v modulu, který obsahuje textovou část. Dynamický obsah se jmenuje Pošta Počet Komentářů (Post Comment Count)
 • Rubrika příspěvku – je možné přidat pomocí dynamického obsahu v modulu, který obsahuje textovou část. Dynamický obsah se jmenuje Kategorie Pošta (Post Categories)
 • Tagy příspěvku – je možné přidat pomocí dynamického obsahu v modulu, který obsahuje textovou část. Dynamický obsah se jmenuje Tagy Pošta (Post Tags)
 • Komentáře – je možné přidat po modulem Komentářů (Comments)
 • Související příspěvky – je možné přidat pomocí modulu Blog, který se nastaví na zobrazování příspěvků z aktuální kategorie
 • Jméno autora – je možné přidat pomocí dynamického obsahu v modulu, který obsahuje textovou část. Dynamický obsah se jmenuje Pošta Autor (Post Author Name)
 • Informace o autorovi – je možné přidat pomocí dynamického obsahu v modulu, který obsahuje textovou část. Dynamický obsah se jmenuje Autor Bio (Post Author Bio)
 • Obrázek autora – je možné přidat pomocí modulu Titulek příspěvku nebo použitím dynamického obsahu v modulu, který umožňuje přidat obrázek.
 • Navigace mezi příspěvky – je možné přidat pomocí modulu Navigace v přispěvku (Post Navigation)

Navíc můžete přidat další nedynamické prvky pomocí sekcí, řádků a modulů, stejně jako ve standardním Divi Builderu.

Využijte předem připravené šablony pro váš design

Nejrychlejším a nejsnadnějším způsobem, jak vytvořit šablonu pro své příspěvky na blogu, je použít předem připravený design.

Tým Elegant Themes vydal se spuštěním nového Tvůrce šablon 6 předem připravených vzhledů, které obsahují řadu vzorů pro váš web, včetně šablon pro blogové příspěvky.

předem připravené šablony v DIVI

Proces používání těchto předem připravených šablon je velmi snadný a rychlý, takže můžeme hned začít.

1. Stáhněte šablonu pro Tvůrce motivů

Pro stáhnutí šablony zadejte váš email

Budete si muset stáhnout sadu šablon z webu Elegant Themes. K dispozici je 6 balíčků, z nichž každý si můžete stáhnout z příslušných stránek blogu.

Do přihlašovacího formuláře budete muset zadat e-mailovou adresu, která vás zaregistruje do seznamu adres Elegant Themes. Pokud jste již zaregistrováni v mailing listu, přidání stejného e-mailu vás nepřidá.

Vyberte šablonu níže, stáhněte si soubor zip a rozbalte obsah na plochu.

Uvnitř uvidíte několik souborů JSON, ale ten, který budete potřebovat pro šablonu příspěvku na blogu, je theme-builder-pack-x-post-template.json.

2. Otevřete Tvůrce motivů

Přejděte na Tvůrce motivů v DIVI

Pokud jste aktualizovali téma Divi na verzi 4.0+, budete mít v nabídce Divi novou kartu nabídky „Tvůrce motivů“.

Přejděte dolů na odkaz nabídky Divi a poté vyberte Tvůrce motivů.

3. Importujte šablonu příspěvku

Kliknutím na ikonu Přenosnost v pravém horním rohu aplikace Divi Tvůrce motivů otevřete okno importu / exportu.

Import šablony do DIVI

Klikněte na kartu importu a vyhledejte soubor theme-builder-pack-x-post-template.json, který jste stáhli v kroku 1.

„Přepsat výchozí šablonu webových stránek“ a „Povolit import přepsat existující přiřazení“ budou ve výchozím nastavení zaškrtnuty, ale nezapomeňte, že pokud necháte tyto možnosti zaškrtnuty, přepíšou se všechny šablony, které jste již vytvořili.

Když kliknete na tlačítko „Importovat Šablony pro tvorbu motivů Divi“ zobrazí se upozornění:

„Tento import obsahuje odkazy na globální záhlaví, tělo a zápatí z webu, ze kterého byly exportovány. Jak chcete importovat tyto reference? „

Chcete-li šablonu importovat, můžete nechat zaškrtnutou možnost: „Spojte je s globálním záhlavím, tělem a zápatím tohoto webu. „ a klikněte na tlačítko „Importovat Šablony pro tvorbu motivů Divi“

Upozornění před importem nové šablony

4. Uložte změny a zobrazte náhled

Po úspěšném importu uvidíte, že je na hlavní panel přidána nová šablona Tvůrce motivů. Je přiřazena ke všem příspěvkům a má vlastní tělo.

DIVI Tvůrce motivů s přiřazenou šablonou pro příspěvky

Stiskněte zelené tlačítko Uložit změny v horní části stránky a šablona bude uložena a přiřazena ke všem vašim blogovým příspěvkům.

5. Přizpůsobte šablonu podle potřeby

Kliknutím na ikonu tužky můžete otevřete Editor šablon a můžete upravit šablonu a přidat další prvky, které do ní nebyly zahrnuty.

Zde můžete pomocí nástroje Divi Builder upravovat svou šablonu pomocí sekcí, řádků a modulů Divi, které používáte na zbytku webu. Můžete je kombinovat s dynamickým obsahem tak, aby vaše šablona zobrazovala konkrétní obsah pro každý z vašich blogových příspěvků v rámci šablony.

DIVI – Tvůrce motivů

Tvůrce motivů v šabloně DIVI 4 je velmi mocný doplněk, který vám umožní změnit kompletní vzhled webu včetně příspěvků, hlavičky, patičky, ale pokud máte eshop můžete navíc kompletně změnit vzhled jednotlivých produktů nebo košíku. Pokud Vás zajímá víc můžete si o DIVI 4 přečíst ve článku DIVI – ultimátní nástroj pro tvorbu webů

Na stránkách Elegant Themes najdete další možnosti, které šablona nabízí.

Pokud máte zájem o hlubší pochopení práce s WordPressem, přihlašte se do mého školení WordPressu, kde si projdeme tvorbu webu krok za krokem, a vytvoříme uživatelsky přívětivý a elegantní web na tématické šabloně DIVI.

19. 12. 2019

O mně

František Mlčůch

František Mlčůch

Jsem grafik, webdesigner a lektor. Pro společnost primakurzy.cz pravidelně pořádám kurzy zaměřené na tvorbu webových stránek a kurz Photoshop.

Pro své klienty vytvářím bannerové reklamy, grafické materiály a webové stránky

 

Další návody

Co je webdesign a proč je důležitý

Co je webdesign a proč je důležitý

Webdesign je obor, který se týká tvorby webových stránek. Je to velmi žádaný obor, protože v dnešní době je internet stále důležitější pro podnikání i pro osobní život. Tvorba webových stránek je klíčová pro prezentaci firem a pro online prodej. Perspektivy a...

20 otázek, které vám pomohou vytvořit webové stránky

20 otázek, které vám pomohou vytvořit webové stránky

Bylo by skvělé, kdyby za vámi klient přišel se všemi informacemi a úhledně uspořádaným obsahem, který by stačilo vzít a jednoduše přidat do jeho webových stránek. Bohužel se to nestává a někteří klienti předpokládají, že tohle všechno uděláte za ně. V tomto příspěvku...

Oprava menu v Divi

Oprava menu v Divi

Pokud vytváříte menu v Divi pomocí Tvůrce motivů, zřejmě narazíte na pár nedostatků. Může se vám rozhodit jeho vzhled na menších obrazovkách nebo zjistíte, že se vám část obsahu skryje pod vytvořeným menu. Zde je pár nápadů, které vám můžou pomoct. Přidání horní...

Webové stránky na míru!

Specializuji se na řešení výzev souvisejících s tvorbou webových stránek – od originálních designových konceptů po efektivní SEO optimalizaci. Zajistím tvorbu kvalitního obsahu. I při omezeném rozpočtu vždy nabídnu specializovaná řešení, která budou respektovat vaše finanční možnosti.